Jaké jsou možnosti získání dotace na FVE v roce 2020?

  • do velikosti FVE 10kW
    • není potřebné oprávnění k podnikání
    • nepotřebujete registraci na OTE
    • zbavíte se většiny administrativy a ten zbytek zařídíme za vás

Správná velikost elektrárny pro Vaše potřeby a pro minimalizaci přetoků? Kontaktujte nás, rádi pomůžeme.

Dotace 155 000 Kč

FV systém s akumulací elektřiny a výrobou ≥ 4 000 kWh/rok (NZÚ – podoblast C.3.7)

Tato řešení jsou našim hlavním produktem v oblasti NZÚ.

Nejčastější velikost systému: 4-10kWp. Počet panelů na střeše typicky 12 – 30 (dle výkonu panelu a velikosti elektrárny). Aktuální roční spotřeba elektrické energie v domácnosti by měla být alespoň 4,5 – 5 MWh.

Realizujeme trojfázové systémy na bázi technologie Goodwe nebo ALPHA ESS STORION (nesymetrické napájení)  nebo Fronius Symo Hybrid (pouze symetrické napájení) a s vysokonapěťovými bateriemi Pylontech, Eve a BYD  –  obecně LiFePO4 nebo LiIon baterie.

pohodlny-monitorovaci-system

Dotace 105 000 Kč

FV systém s akumulací elektřiny a výrobou ≥ 3 000 kWh/rok (NZÚ – podoblast C.3.6)

Nejčastější velikost systému: 3 – 3,6 kWp. Počet panelů na střeše typicky 9-12 (dle výkonu panelu a velikosti elektrárny). Aktuální roční spotřeba elektrické energie v domácnosti alespoň 3,5 MWh.

– trojfázové systémy na bázi technologie Goodwe nebo ALPHA ESS STORION (nesymetrické napájení)  nebo Fronius Symo Hybrid (pouze symetrické napájení) a s vysokonapěťovými bateriemi Pylontech, Eve a BYD  –  obecně LiFePO4 nebo LiIon baterie.

– jednofázové hybridní systémy se střídači Solax nebo nebo ALPHA ESS STORION s vysokonapěťovými bateriemi SOLAX, ALPHA nebo Pylontech a střídače VICTRON s nízkonapěťovými bateriemi BYD.

Dotace 80 000 Kč

FV systém s tepelným využitím přebytků a výrobou ≥ 3 000 kWh/rok (NZÚ – podoblast C.3.9)

Klasická fotovoltaická elektrárna bez akumulace elektřiny do baterií doplněná o řízení spotřeby přebytků (ohřevem vody v bojleru, který musí mít alespoň 200l). K dosažení rozumného procenta využití vyrobené energie je doporučená roční spotřeba elektrické energie v domácnosti alespoň 4 – 4,5 MWh.

Velikost 3-10kWp (cca 10 – 30 panelů), jednofázový nebo třífázový systém.

Elektrárna může být i s hybridním střídačem FRONIUS SYMO Hybrid (bez baterií) nebo se střídačem GoodWe 8/10K ET (použitým bez baterií) s možností budoucího rozšíření o baterie (a získání rozdílové dotace) nebo s klasickým střídačem (FRONIUS, SMA) bez možnosti budoucího přidání baterií.

Dotace 75 000 Kč

FV systém s akumulací elektřiny a výrobou ≥ 1 700 kWh/rok (NZÚ – podoblast C.3.5)

Menší fotovoltaické systémy (velikost 2-3kWp) s bateriemi, obvykle jednofázové. Počet panelů na střeše typicky 6-9. Roční spotřeba elektrické energie v domácnosti alespoň 2 MWh.

Realizujeme obvykle na bázi technologie VICTRON s nízkonapěťovými bateriemi.

Dotace 60 000 Kč

FV systém s tepelným využitím přebytků a výrobou ≥ 1 700 kWh.rok-1 (NZÚ – podoblast C.3.4) – dotace 60 000 Kč

Jde o klasickou fotovoltaickou elektrárnu bez akumulace elektřiny do baterií doplněnou o řízení spotřeby přebytků (nejčastěji ohřevem vody v bojleru). Roční spotřeba elektrické energie v domácnosti alespoň 2,5 MWh.

Velikost 2-2,5 kWp (cca 6 – 9 panelů), obvykle jednofázový systém.

Elektrárna může být s hybridním střídačem (použitým bez baterií) s možností budoucího rozšíření o baterie (a získání rozdílové dotace) nebo s klasickým střídačembez možnosti budoucího přidání baterií.

Dotace 155 000 Kč

FV systém s tepelným využitím přebytků a výrobou ≥ 1 700 kWh.rok-1 v kombinaci s tepelným čerpadlem (NZÚ – podoblast C.3.8)

Jde o klasickou fotovoltaickou elektrárnu bez akumulace elektřiny kombinovanou s pořízením tepelného čerpadla. Výhodou je vyšší dotace než při pořízení obou komponent samostatně, aktuální nevýhodou je požadavek nádrže alespoń 180L na každý instalovaný kWp fotovoltaické elektrárny.

FV systém pro přípravu teplé vody s přímým ohřevem (NZÚ – podoblast C.3.3).

Jedná se o tzv.“ohřev stejnosměrným proudem“, tedy jednoduchý fotovoltický sytsém bez střídače (bez převodu na střídavých 230V).

Tyto systémy v naší nabídce nenajdete.

Naše certifikace

Na kvalitě nám záleží. Stejně jako Vám.