Chytré panely – bezpečné řešení pro elektrárny dneška i zítřka

Kvalitní panely, které mají něco navíc

Chytrý panel poznáte na první pohled pouze podle netypického rozvodného boxu na zadní straně panelu. Veškerá „chytrost“ je přitom uložena v odnímatelném krytu. Pokud si pořídíte panel s TS-4 kompatibilním boxem, můžete kdykoliv v průběhu životnosati elektrárny měnit chytrost panelu pouhou výměnou zadního krytu. Z panelu, který umí „pouze“ monitoring tak můžete například vytvořit plně optimalizovaný panel, který minimalizuje vliv postupně rostoucího stromu. Stejných přínosů můžete ale dosáhnout i u běžných panelů, pokud je vybavíte doplňkovým modulem Tigo. Jednoduše pak také vypnete všechny panely už na střeše, pokud hrozí například riziko požáru.

Smart module

Zvýšená bezpečnost, flexibilita a přehled, nižší ztráty při výrobě

Na rozdíl od klasických panelů zajišťují chytré panely mnoho dodatečných přínosů.

  • S chytrým panelem zabráníte stínu, aby snížil výrobu dalších panelů
  • Chytré panely můžete zapojit do série a nasměrovat na východ, jih i západ a ještě s libovolným sklonem – střídač ani panely samotné to nepoznají.
  • Chcete ušetřit na kabeláži a na střídači? S chytrými panely můžete vytvořit až o 30% delší stringy, protože mají omezené maximální napětí bez ohledu na venkovní teplotu.
  • Máte málo místa na rovné ploše a potřebujete mít řady panelů blíže u sebe? S chytrými panely se nemáte čeho bát.
  • Potřebujete paralelně zapojit různě dlouhé stringy? S chytrými panely žádný problém.
  • Je třeba bezpečně pracovat na střeše s panely nebo dokonce hasit požár objektu? Funkce PV Safe vypne panely a eliminuje nebezpečné napětí.
  • Chcete vědět, kolik přesně vyrábí každý panel? nebo jestli je třeba panely vyčistit – v monitoringu máte přehled o každém kusu.

Použít chytré panely do nových instalací se zkrátka vyplatí.

Tigo_loga

Stíny 2

Stíny 1

Pro všechny typy stínů

 

Funkce Rapid Shutdown pro maximální bezpečnost

Jedinečná technologie Rapid Shutdown výrazně zvyšuje bezpečnost na solárních zařízeních.  Funkce Rapid Shutdown umožnuje automaticky detekovat potencionální rizikové stavy na panelech  a následně z pole eliminovat nebezpečné stejnosměrné napětí. Rapid Shutdown navíc může být aktivována i dálkově. I ve střešní části pak systém vypne napětí na panelech. Pohyb v objektu je pak ze strany FV elektrrány bezpečný i v případě např. zásahu hasičů.

Firefighters

Přehledný monitoring

Monitorovací systém Tigo Energy umožnuje kompletní správu celé vaši FVE. Až do úrovně jednotlivých fotovoltaických panelů máte aktuální přehled nad jednotlivými FV elektrárnami, jejich výkonem a funkčností. Můžete provádět analýzu výroby energie i stavu jednotlivých panelů a nastavit odesílání upozornění. Významně šetříte na nákladech na údržbu – pokud je někde problém, hned vidíte kde a nemusíte hledat.

desktopova-mobilni-aplikace

Objednejte si u nás elektrárnu nebo naše služby

Vybereme vám nejvhodnější řešení

Než se pustíte do stavby FV elektrárny, je dobré si ujasnit, jaké řešení je pro vás nejvhodnější, jak se dá financovat z Nové zelené úsporám a na co si dát při přípravě pozor. Ozvěte se ještě dnes.

Naše certifikace

Na kvalitě nám záleží. Stejně jako Vám.