Chytré panely – bezpečné řešení pro elektrárny dneška i zítřka

Kvalitní panely, které mají něco navíc

Chytrý panel poznáte na první pohled pouze podle netypického rozvodného boxu na zadní straně panelu. Veškerá „chytrost“ je přitom uložena v odnímatelném krytu. Pokud si pořídíte panel s TS-4 kompatibilním boxem, můžete kdykoliv v průběhu životnosati elektrárny měnit chytrost panelu pouhou výměnou zadního krytu. Z panelu, který umí „pouze“ monitoring tak můžete například vytvořit plně optimalizovaný panel, který minimalizuje vliv postupně rostoucího stromu.

Smart module

Tigo architektury

Zvýšená bezpečnost, flexibilita a přehled, nižší ztráty při výrobě

Na rozdíl od klasických panelů zajišťují chytré panely mnoho dodatečných přínosů.

  • S chytrým panelem zabráníte stínu, aby snížil výrobu dalších panelů
  • Chytré panely můžete zapojit do série a nasměrovat na východ, jih i západ a ještě s libovolným sklonem – střídač ani panely samotné to nepoznají.
  • Chcete ušetřit na kabeláži a na střídači? S chytrými panely můžete vytvořit až o 30% delší stringy, protože mají omezené maximální napětí bez ohledu na venkovní teplotu.
  • Máte málo místa na rovné ploše a potřebujete mít řady panelů blíže u sebe? S chytrými panely se nemáte čeho bát.
  • Potřebujete paralelně zapojit různě dlouhé stringy? S chytrými panely žádný problém.
  • Je třeba bezpečně pracovat na střeše s panely nebo dokonce hasit požár objektu? Funkce PV Safe vypne panely a eliminuje nebezpečné napětí.
  • Chcete vědět, kolik přesně vyrábí každý panel? nebo jestli je třeba panely vyčistit – v monitoringu máte přehled o každém kusu.

Použít chytré panely do nových instalací se zkrátka vyplatí.

Tigo_loga

Stíny 2

Stíny 1

Pro všechny typy stínů

 

Funkce PV-Safe pro maximální bezpečnost

Jedinečná technologie PV-Safe výrazně zvyšuje bezpečnost na solárních zařízeních.  Funkce PV-Safe umožnuje automaticky detekovat potencionální rizikové stavy na panelech  a následně z pole eliminovat nebezpečné stejnosměrné napětí. PV-Safe navíc může být aktivována i dálkově.

Firefighters

Řídící jednotka s PV Safe

Přehledný monitoring

Monitorovací systém Tigo Energy umožnuje kompletní správu celé vaši FVE. Až do úrovně jednotlivých fotovoltaických panelů máte aktuální přehled nad jednotlivými FV elektrárnami, jejich výkonem a funkčností. Můžete provádět analýzu výroby energie i stavu jednotlivých panelů a nastavit odesílání upozornění.

desktopova-mobilni-aplikace

Objednejte si u nás elektrárnu nebo naše služby

Vybereme vám nejvhodnější řešení

Než se pustíte do stavby FV elektrárny, je dobré si ujasnit, jaké řešení je pro vás nejvhodnější, jak se dá financovat z Nové zelené úsporám a na co si dát při přípravě pozor. Ozvěte se ještě dnes.

Naše certifikace

Na kvalitě nám záleží. Stejně jako Vám.